AQUACYCLING

Bywa niestety czasem tak, że nasze ciało buntuje się przeciwko nam podczas intensywnego treningu na zewnątrz, jazdy na rowerze czy bieganiu  Mamy dla Was super rozwiązanie, którym jest aquacycling, zwany także m.in.: aquabikingiem lub aquaspiningiem.

Dla kogo przeznaczona jest ta forma aktywności i na czym polega???

To super rozwiązanie dla początkujących fitnessek oraz osób z problemami zdrowotnymi – z nadwagą, kłopotami z kręgosłupem czy stawami (np. kolanowym czy biodrowym ), chorobami układu krążenia czy osteoporozą. PAMIĘTAJCIE by wcześniej skonsultować to z lekarzem lub fizjoterapeutą!!!

To grupowa jazda na rowerze, stawianym na dnie basenu, połączona z wykonywaniem różnych ćwiczeń w wodzie. Zajęcia odbywają się przy muzyce i oczywiście z pomocą trenera/instruktora, który poprowadzi Was przez cały trening, dostosuje intensywność wysiłku do Waszych możliwości, gdy tempo zajęć okaże się za szybkie.

Co jest Ci potrzebne: kostium kąpielowy, czepek i ewentualnie buty do wody, a to co najważniejsze- czyli nietypowe rowery stacjonarne, skonstruowane do tego rodzaju wysiłku – znajdziesz na miejscu.

Bądź gotowa na 45-60 minutowy trening oraz różnorodność programów treningowych, które różnią się miedzy sobą głównie intensywnością wysiłku i doborem ćwiczeń. Do wyboru może to być trening: regeneracyjny, spalający tkankę tłuszczową, poprawiający sprawność fizyczną lub siłę itp.

Spróbuj!!! Kto wie, może aquacycling został stworzony właśnie z myślą o TOBIE

 

Be first to comment