She Likes poleca: Rockowe Walentynki w Klubie u Bazyla

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, jak spędzić Walentynkowy wieczór, proponuję Wam Koncert z imprezą taneczną w „Klubie u Bazyla”. Jest to jeden z czterech koncertów mających na celu ożywienie poznańskiej sceny muzycznej, poprzez zainicjowanie spotkań m.in. społeczności muzyków oraz miłośników muzyki.

Przeganiać Amora będą:

Eleanor Gray /Rock/metal/grunge/pop/
Fontaine /Metal/Death Metal/
Ciabatta /szeROCKo pojęte granie/
Follow d’Arc /Metalcore/

+ gość niespodzianka

 

Kilka słów o zespołach:

Eleanor Gray.Zespół pochodzi z Poznania, swój początek datuje na styczeń 2011r. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Jak mówi wokalista, Alan Garstecki: „Inspiracje czerpiemy ze wszystkiego, co powoduje u nas ciary. Nie chcemy kopiować, dążymy do tego, aby uzyskać własne, niepowtarzalne brzmienie i styl.”

W obecnym składzie Eleanor Gray gra od listopada 2012r. Wzajemna przyjaźń muzyków oraz podobne charaktery pozwoliły stworzyć fantastyczną atmosferę w zespole. Mimo różnych inspiracji muzycznych każdego z nich, razem tworzą monolit, a obrany cel, jakim jest stałe miejsce na rynkach muzycznych napędza i motywuje do ciężkiej pracy. Eleanor Gray to połączenie doświadczenia i obycia z młodością i polotem, co w efekcie na koncertach daje nietuzinkową mieszankę luzu, spokoju i szczerości płynącej od muzyków. Koncerty m.in. z happysad, Muchami czy My Riot potwierdziły, że ich muzyka i oni sami, jako zespół są gotowi do wydania pierwszego długogrającego albumu, który to chłopaki z E.G. nagrali w studiu RecPublica w Lubrzy. Planowo płyta ma pojawić się w pierwszym kwartale 2014r.

https://www.facebook.com/EleanorGrayPoznan

 

Fontaine.Zespół Fontaine powstał w grudniu 2009 roku w Poznaniu. Załogę tworzą muzycy znani z takich projektów jak Squall, Mindtwister, Jerry Melon, Upcoming Brutality, Ramzes, Snowblind. W kwietniu 2010 zespół wychodzi z piwnicy i rozpoczyna się seria dobrze przyjętych koncertów. Muzyka zespołu to kombinacja wielu stylów, dlatego sensu nie ma szufladkowanie ich dokonań, pewne jest to, że ta muzyka do lekkostrawnych nie należy. Nisko nastrojone gitary, dynamiczne bębny oraz agresywny wokal to mieszanka idealna na koncerty:) W maju 2010 zespół nagrał pierwsze demo a następnie spłodził pięcio – utworową EP-kę „The Upcoming”. W 2012 wyszedł pierwszy teledysk to utworu pt „TAKEN” natomiast obecnie zespół kończy pracę nad mini albumem, który pierwotnie ma się pojawić na przełomie maja/czerwca…

https://www.facebook.com/FontaineMetal

 

Ciabatta (z nowym perkusistą!)Ciabatta – jak taka bułeczka. Muzyczny przysmak przyrządzony z pięciorga młodych i nietuzinkowych składników, doprawionych szczyptą brawury, garścią nieszablonowych zagrywek i wiadrem pozytywnej energii. Serwując szeroko pojęte, rockowe klimaty łączy satysfakcję z gry oraz pyszną zabawę, czego efektem są rozgrzewające, przystępne dla każdego wypieki. Smakowicie wyrastający na najlepszych poznańskich drożdżach już nie może się doczekać by rozsadzić kolejny piekarnik. 

https://www.facebook.com/ciabattaband

 

Follow d’Arc.Follow d’Arc to zespół, który powstał z inicjatywy trzech mieszkańców Lubonia w drugiej połowie 2011 roku, łączący metalcorowe riffy z polskimi tekstami. Zespół nagrał dwa single, natomiast w drugiej połowie 2013 roku planuje wydać debiutancką epkę.

https://www.facebook.com/FollowDArc

 

Namy /Alternative. Polski zespół rockowy ze Szczecina założony w 2009 roku.
Przez 3 lata, przygotowywał się do wyjścia na scenę z autorskim materiałem. Skład wyklarował się w maju 2012, następstwem tego było wydanie pierwszej EP’ki w Listopadzie 2012 roku.

Skład zespołu:
Iga Kiryluk (20l, wokal),
Krzysztof Narożański (21l, gitara elektryczna, piano)
Rafał Bachul (18l, Bas)
Paweł Kochański (22l, perkusja)

ex-członkowie:
Amelia Borkowska (wokal) (2009-2013)

Muzycy określają swoja muzykę jako współczesny alternatywny rock (z wpływami takich wykonawców jak Muse, Placebo, Paramore).Pomimo krótkiego okresu funkcjonowania, zespół Namy zdążył pozyskać kilka tysięcy fanów w Polsce, rodzinnym mieście podczas koncertów (m.in. Rocker Club, Free Blues Club, Liquid Hall, Sala Kominkowa w 13 Muzach, Bar Czysty, Elefunk the Club, Morion, Szuflandia) oraz zdobyć wyróżnienie na Hard Rock Rising (występ w warszawskim Hard Rock Cafe), 2 miejsce na lokalnym przeglądzie Made in Szczecin oraz tytuł laureata Młodej Nuty (przeglądu organizowanego przez Floating Trippin’ Festival). Ich cover zespołu Within Temptation został doceniony i umieszczony na oficjalnej stronie gwiazdy. Zespół Namy regularnie bierze udział w inicjatywach charytatywnych oraz koncertach juwenaliowych ( Majówka Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie) – obecnie koncertuje promując materiał ze swojej drugiej EP’ki – „Hypocrisy”.

 

14 luty 2014-02-11

START: godzina 19-00

 

Bilety: 15 PLN upoważniają do 20% zniżki na barze!!
KLUB U BAZYLA
UL. ŚW. WOJCIECH 28
61-758 POZNAŃ

Be first to comment